Rusza dystrybucja aplikacji

Z początkiem roku 2020 ruszamy z dystrybucją aplikacji. W pierwszej kolejności będziemy udostępniać ją bezpośrednio – informacje umieszczamy na stronie głównej serwisu.

Chcemy być obecni też w salonach VR, podczas wystaw tematycznych, z prezentacjami w szkołach i uczelniach. Planujemy też stworzyć niezależną instalację, która w wyjątkowy i atrakcyjny sposób wprowadzi uczestników w wirtualny świat kanałów warszawskich.

Trzymajcie rękę na pulsie!

Premiera aplikacji Kanały ’44

W trakcie trwania XXVIII Targów Książki Historycznej, 30 listopada 2019 r., miała miejsce oficjalna premiera aplikacji Kanały ’44. Skorzystanie z tak sprzyjających okoliczności było możliwe dzięki uprzejmości p. Zygmunta Walkowskiego i p. Roberta Walkowskiego. Tego dnia została nam udostępniona scena w sali kinowej oraz 15 minut czasu, tuż przed prelekcją pt. „KL Warschau – poszukiwanie prawdy”.

Prezentację prowadzi Krystian Krzyszczuk, a towarzyszą mu Agata Sztyber i Michał Sławek – członkowie zespołu Real Dream Vision, odpowiedzialnego za realizację projektu. W trakcie wystąpienia p. Robert Walkowski dzieli się swoimi wrażeniami na temat aplikacji. Razem z p. Zygmuntem Walkowskim mieli oni okazję wejść w wirtualny świat kanałów warszawskich i doświadczyć emocjonującej opowieści.

Startujemy w VR NOW Awards!

Zgłosiliśmy projekt do prestiżowego konkursu VR NOW Awards w kategorii: wizualizacje! Poziom realizacji naszego projektu daje szanse na nagrodę. Trzymajcie kciuki, aby Jury uznało naszą pracę za wartą wyróżnienia!

The VR NOW Awards are the first European awards dedicated to experiences in Virtual Reality, Augmented Reality, Mixed Reality and Cinematic VR. An independent expert jury honors great achievements in four categories. The Grand Prize celebrates the best project of the year, selected from all nominees in the other categories. This year, the VR NOW Awards will be presented at the MediaTech Hub Conference on November 19th, 2019 in Potsdam, Germany.

Polska Walcząca!

Symbol Polski Walczącej – to znak nadziei na odzyskanie niepodległości w trakcie okupacji niemieckiej. Obecnie chroniony prawem. „Podczas II wojny światowej za jego malowanie na murach groziła nawet śmierć. Dziś noszą go między innymi żołnierze wojsk specjalnych, w tym komandosi.” – przeczytaj więcej na www.twojahistoria.pl.

Kanały ’44 – to pełna swoboda działania w wykreowanym świecie VR – bez ponoszenia śmiertelnych konsekwencji.

Premiera już we wrześniu 2019 roku!

Kanały ’44 w Radiu Wnet

Od 130 lat sieć kanalizacyjna stolicy nie zmieniła się co do struktury. Dzięki grze Kanały’44 będzie można ją zobaczyć wraz z kurierem powstania warszawskiego – mówi Krystian Krzyszczuk.

75. rocznica wybuchu powstania przypada na dzień dzisiejszy. Z tej okazji Radio Wnet zaprosiło nas na krótką rozmowę o projekcie Kanały ’44.

Informacje prasowe radia oraz nagranie wywiadu dostępne są pod linkiem https://wnet.fm/2019/08/01/krzyszczuk-siec-kanalizacyjna-w-warszawie-nie-jest-powszechnie-dostepna-jednak-mozna-ja-zobaczyc-dzieki-grze-kanaly44/

Schodzimy w ciemność…!

Długo wyczekiwane testy w wirtualnej rzeczywistości ruszyły. Dużo pozytywnych emocji, choć aplikacja dotyka podniosłego tematu. Wszyscy czekaliśmy na tę chwilę! I oto jest ten moment, kiedy możemy po raz pierwszy w pełni doświadczyć rzeczywistości kanałowej w goglach VR.

Cieszyliśmy się bardzo, wszyscy dyskutowaliśmy co dalej zmieniać, co usprawnić i modyfikować. I w tych emocjach nawet nie zwróciliśmy uwagi, że mikrofon nagrywa nasze głosy i reakcje, a nie dialogi i odgłosy z aplikacji. Może to i dobrze, bo emocji nie da się udawać.

Za miesiąc pierwsze testy już w VR!

Pracujemy pełną parą – brak czasu na pisanie postów.

Wszystko idzie do przodu i właśnie do sieci „wyciekło” pierwsze zdjęcie kanałów już z poziomu silnika UE4. Za miesiąc ruszamy z testami już w Wirtualnej Rzeczywistości. Cierpliwości.

Za miesiąc opublikujemy pierwszy film i pokażemy jak działa aplikacja w silniku. Cierpliwości… Chyba nikt jej nie ma!

Którędy teraz…?!

Kanały warszawskie to istny labirynt, liczne rozwidlenia i połączenia tworzą całą niesamowitą sieć kanalizacyjną. Tworzenie tej sieci z zachowaniem wierności architektonicznej wymaga zweryfikowania wszystkich skrzyżowań i ich konstrukcji na trasie naszej historii. I my to zrobiliśmy.

Teraz, kiedy wcielisz się w naszego bohatera w trakcie misji powstańczej, kiedy zapuścisz się w mrok, żeby wypełnić swoje zadanie, poczujesz autentyzm podziemnej rzeczywistości.

ZOBACZYSZ, bo tego po prostu nie da się opisać słowami…!

Studzienka włazowa

Nasza historia zaczyna się od zejścia do kanałów przez studzienkę włazową – szyb pionowy, zwaną też potocznie studzienką kanałową lub kanalizacyjną. Poniżej zamieszczamy plany szybu pionowego z 1879 roku – więcej na ten temat można poczytać na blogu BUW – BuwLOG

Konstrukcja szybu jest dość skomplikowana, i naszym zadaniem było jak najwierniejsze odtworzenie tej konstrukcji. Rafał, który modeluje wszystkie odcinki kanałów przygotował pierwszą odsłonę ‚surowego’ modelu.

Niemiecki granat ręczny wymodelowany w 3D

Jesteśmy m.in. na etapie tworzenia modeli 3D przedmiotów, które będą częścią naszej opowieści. Zobaczcie jak wygląda niemiecki ręczny granat zaczepny, tzw Stielhandgranate 24 stworzony na potrzeby aplikacji.

Granat ważył pół kilograma i mierzył 36 cm, a jego budowa ułatwiała celne i dalekie rzuty. Szacuje się, że wyprodukowano go ponad 100 milionów sztuk.